CSGO Batıyor

1- Takas Güncellemesi

CS:GO 2012 Ağustos’unda çıkış yaparak büyük bir oyuncu kitlesini peşinden sürüklemeye devam ediyor. Son aylarda oyuncu kayıp etmeye başlayan ve bu oyuncuları geri kazanmak için hiç bir adım yapmayan Valve, son güncelleme ile getirdiği takas ile gelen eşyanın 7 gün takas banı olması bir çok kumar sitesi ve takas sitelerinin sonunu getirdi. CS:GO oynayan bir çok oyuncu bunun yanlış olduğunu ve kaldırılması için imza topladılar. Ancak Valve geri adım atar mı bilemiyoruz.

CS:GO Takas Banı Güncellemesi

2- Yenilik Olmaması

CS:GO belki de en az güncelleme alan oyunlardan birisi durumunda, son 1 yılda 2 yada 3 kasa güncellemesi aldı. CS:GO oynanması için en güzel etkinlik olan Operasyon etkinlikleri de 2017 senesinde sadece 1 tane geldi. En üzücü yanı oyuncular tarafından oynanan hiç bir rekabetçi haritanın ( DUST2 yenilenmesi hariç) gelmemesi oyuncuların artık oyundan sıkılmasına neden oluyor.

CS:GO Kasa

3- Hileler

Oyunun artık daha az oynanmasının sebepleri arasında Hileciler ilk sıralarda geliyor. Yüksek ranklar da artık her oyunda gelen hileler oyuncuları oyundan soğutmaya yetiyor. Oyuncular Faceit ve ESEA’da hilesiz oyun oynayabilirken, Rekabetçi maçlarda her maçta hile gelmesi akıllara acaba Valve, Faceit ve Esea kullanımı arttırmak için bilerek mi hileleri bitirmiyor sorusunu akıla getiriyor.